SARAJEVO, 12. juna 2017
Služba za zapošljavanje Kantona Sarajevo – Biro Stari Grad, od danas je na novoj lokaciji, u ulici Obala Kulina bana br. 25.
Nakon što je dobio od Općine Stari Grad zamjenske prostorije za rad u ulici Obala Kulina bana, uz minimalnu naknadu, Biro je adaptiran i sređen tako da će u novim prostorijama uposlenicima biti omogućen kvalitetniji rad, a građanima pružena bolja usluga.
Na svečanosti otvorenja direktor JU Službe za zapošljavanje KS-a Midhat Osmanbegović, predsjedavajuća Skupštine KS-a Ana Babić, ministrica za rad i socijalnu politiku KS-a Amela Dautbegović, načelnik Općine Stari Grad Ibrahim Hadžibajrić, predstavnici Švicarske agencije za razvoj i saradnju , te predstavnici Projekta zapošljavanja mladih (YEP) izrazili su nadu da će biti manje onih koji traže posao.
Direktor Osmanbegović je podsjetio da stare prostorije u ulici Sime Milutinovića nisu bile uvjetne, bio je otežan osobama s invaliditetom i starim, a u novim prostorijama postoji šalter sala, ogledni biroi, službe, kojima će dobiti bolju uslugu i nezaposleni i poslodavci s područja općine Stari Grad.
Dodao je da svaki nezaposleni građanin na Birou prolazi proces obuke i da ga pokušavaju usmjeriti kako da se na tržištu rada prezentira na pravi način i da bi bio konkurentan.
Vlada Švicarske u okviru Projekta zapošljavanja mladih (YEP) pružila je tehničku podršku za opremanje, a Osmanbegović je kazao da im pomažu da organizacijski postignu nivo koji se danas traži u Evropi - način rada, praćenje nezaposlenih osoba kroz socijalni proces.
Najavio da će do kraja ovog ljeta biti gotove prostorije za otvaranje biroa u Novom Gradu i Vogošći.
Na Birou za nezaposlene 66.784 osoba, a rukovodilac Sektora za posredovanje u zapošljavanju i materijalno-socijalnu sigurnost Mahir Lokvančić, izrazio je zadovoljstvo jer broj nezaposlenih u KS-u opada.
Istakao je da je Služba za zapošljavanje ove godine za realizaciju mjera aktivne politike zapošljavanja otvorila četiri javna poziva.