[{"img":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2025\/05\/23\/xb.jpg","thumb":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2025\/05\/23\/100x73\/xb.jpg","full":"https:\/\/cdn.startbih.ba\/articles\/2025\/05\/23\/xb.jpg","size":"161.24","dimensions":{"width":1170,"height":580}}]

Barsa će uprkos tituli zaraditi samo dva odsto više od Reala

Uprkos tome što je osvojila titulu, Barselona će zaraditi samo dva odsto više od velikog rivala Real Madrida u raspodjeli novčanih nagrada u La ligi, prenose španski mediji.

Primera će raspodijeliti 1,3 milijarde eura prihoda od televizijskih prava, polovina sredstava dijeli se podjednako između svih 20 prvoligaških klubova, dok se 25 odsto raspodjeljuje na osnovu popularnosti kluba i komercijalnog uticaja, navodi „Tribuna”.

Preostalih 25 odsto zavisi od pozicije u ligi, a zahvaljujući toj formuli Barsa i Real nastavljaju da dominiraju u zaradi, uz malu finansijsku prednost koja ide šampionu.

Katalonci će dobiti 17 odsto od televizijskih prava - 57,84 miliona, a Real 15 procenata (51,03 miliona).

Prošle sezone je, na primjer, Mančester siti u Premijer ligi dobio gotovo 209 miliona eura, a drugoplasirani Arsenal oko pola miliona eura manje, uglavnom zahvaljujući tome što su imali najviše utakmica na televiziji.

izvor;Vijesti.me

Podijelite ovaj sadržaj!

Komentara: 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije StartBiH.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.

  • Trenutno nema komentara, budi prvi da ostaviš svoj komentar ili mišljenje!