Glasnogovornica Ministarstva unutrašnjih poslova Hercegovačko-neretvanskog kantona Ilijana Miloš potvrdila je da je Amira Pašića uhapsila policajca Policijske uprave Mostar, u saradnji sa Policijskom upravom Centar Sarajevo.
- Njima će biti predat na daljnju nadležnost i postupanje - kazala je Miloš za Detektor.
U posljednjih nekoliko dana na društvenim mrežama dijeljen je video verbalnog napada na novinarku “Stava” i “Faktora”, koje su njene kolege i medijski stručnjaci okarakterizirali kao napad na “ženu, muslimanku i novinarku” te kao “seksualizirano uznemiravanje”.
Iz Tužilaštva Kantona Sarajevo u utorak je saopćeno da je “novinarka R.A. podnijela krivičnu prijavu Policijskoj upravi Centar”, da je dežurna tužiteljica odmah obaviještena i da je djelo okvalifikovano kao ugrožavanje sigurnosti i psihičko nasilje.
Ranije su zamjenica Ministarstva za ljudska prava i izbjeglice Duška Jurišić, Upravni odbor Udruženja “BH novinari” i Linije za pomoć novinarima izdali saopćenje u kojem zahtijevaju reakciju vlasti, prvenstveno Tužilaštva Kantona Sarajevo.
Video je u međuvremenu uklonjen, ali je ubrzo zatim postavljen novi sa sličnim sadržajem.
Komentara: 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije StartBiH.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.