Sport

Pobjeda Veleža u prvom susretu 17. kola Premijer lige BiH

Nogometaši Veleža pobijedili su ekipu Tuzla Cityja sa 3:1 (1:1) u prvom susretu 17. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

U susretu odigranom na stadionu Tušanj Tuzlaci su poveli golom Dejana Maksimovića u 12. minuti. U prvom dijelu gosti su izjednačili u 34. minuti poreko Kasima Osmića.

U drugom poluvremnu Mostarci su napravili preokret i s dva pogotka Fejsala Mulića u 53. i  Obrena Cvijanovića u sudijskoj nadoknadi izborili sedmu pobjedu u prvenstvu kojom su trenutno izbili na peto mjesto na tabeli sa 27 bodova.

U drugom susretu današnjeg programa na stadionu Pecara od 17.00 sati sastaju se Široki Brijeg i Sloboda.